توالت فرنگی های ریملس

توالت فرنگی های ریملس :
یکی از تفاوت های چشمگیر این مدل از توالت ها که موجب برتری دو چندان آن نسبت به گونه های دیگر می شود نحوه ی فلاش یا تخلیه آب می باشد. در مدل های ریملس به دلیل اینکه آب به صورت یکنواخت تخلیه میشود، به همه سطوح میرسد و بر خلاف توالت فرنگی های دیگر، توسط نازلهای خروجی متداول تقسیم بندی نمی شود. همین موضوع باعث شده تا هیچ ردی از آب به صورت رسوب در دراز مدت بر جا نماند. همچنین از نظر بهداشتی نیز این سیستم تخلیه بسیار برتر عمل می کند.
از نظر ظاهری و در نگاه اول تفاوتی در ظاهر توالت های ریملس و معمولی  وجود ندارد ولی به محض باز کردن درب توالت متوجه این تفاوت خواهید شد. هنگام لمس کناره های داخل کاسه میتوان پی برد که هیچ نازلی در اطراف وجود ندارد. تخلیه آب معمولا از قسمت پشت توسط دو خروجی در چپ، راست  و یک تا چند نازل به سمت پایین انجام می گیرد.

تفاوت سرامیک پرسلان با معمولی از نظر مقاومت

تفاوت سرامیک پرسلان با معمولی از نظر مقاومت
مهمترین شاخصه کف پوش ها و دیوارپوش ها مقاومت آنها است. سرامیک پرسلان در مقایسه با سرامیک معمولی داری منافذ کمتری است، بافت فشرده‌تر و یکنواخت‌تری دارد، دارای استحکام و مقاومت بیشتری است و در مقابل نفوذ آب بسیار مقاوم است همچنین در مقابل فشار، تغییرات دما، ضربه و خراش مقاومت خوبی دارد. در نتیجه این موارد کاشی پرسلان را به انتخابی عمری و همیشگی تبدیل می‌کند و خیال خریدار نسبت به آن راحت‌تر است.

 

تفاوت کاشی پرسلان با معمولی از نظر مواد اولیه و تولید

تفاوت کاشی پرسلان با معمولی از نظر مواد اولیه و تولید
کاشی معمولی و پرسلان مواد اولیه مشابه اما کمی تفاوت دارند، در مجموع باید گفت کاشی پرسلان با نوعی خاک رس مخصوص، ماسه دانه ریز و مواد طبیعی مثل فلدسپات، گرانیت و سیلیس ساخته می‌شود. این مواد اولیه در تهیه کاشی معمولی تنها شامل خاک رس معمولی، ماسه و برخی افزودنی‌ها جهت بالا بردن مقاومت محصول است. کاشی پرسلان در دمایی بالاتر و تحت فشار بیشتری نسبت به کاشی معمولی در کوره قرار میگیرد و بافت سفت‌تری نسبت به کاشی معمولی دارد. در نتیجه کاشی پرسلان با دارا بودن استحکام بالاتر، هم تا حدودی تولید سخت‌تری دارد و هم مقاومت بالاتری را نسبت به کاشی معمولی دارد که از این رو میتوان گفت که کاشی پرسلان از نظر مواد اولیه و تولید در شرایط بهتری به سر می‌برد.

برتری چسب سرامیک نسبت به سیستم سنتی

برتری های نصب کاشی و سرامیک با چسب در مقابل سیستم سنتی (دوغاب سیمانی)

در مورد مزیت چسب های کاشی سرامیک نسبت به دوغاب سیمانی می توان موارد زیر را برشمرد: 

1- درسیستم چسبی نیازی به استفاده از فضای بیشتر برای نصب کاشی برروی دیوار نبوده و کاشی و سرامیک میتواند مستقیما با حداکثر دو میلیمتر فاصله به دیوار نصب گردند .

2- در سیستم سنتی بطور متوسط 15 کیلوگرم در هر متر مربع دوغاب بین فاصله دیوار و کاشی باید ریخته شود ولی مقدار چسب استفاده شده حداکثر 4 کیلوگرم به وزن ساختمان اضافه مینماید .

3- در سیستم سنتی پس از ریختن دوغاب به هیچ وجه امکان جابجایی کاشی و یا سرامیک وجود ندارد ، در حالیکه درسیستم چسبی این امکان تا یکی دو ساعت پس از نصب وجود داشته و میتوان بندها را به آسانی تنظیم نموده و اجرای یک نصب زیبا و شکیل را ممکن نمود .

4- در سیستم سنتی تنظیم بندهای چند میلیمتری بسختی ممکن و حتی غیرممکن بوده ولی در سیستم چسبی میتوان هر فاصله ای را در بندها تنظیم نموده و با انتخاب پودر بندکشی مناسب بارنگ کاشی و سرامیک ، زیبایی دو چندانی را در فضای کاشی کاری شده ایجاد نمود 

5- چسب های کاشی و سرامیک پس از خشک شدن بعلت انعطاف پذیر بودن در مقابل حرکات و لرزش های ساختمان مقاوم بوده و ترک بر نمی دارند . در سیستم سنتی اغلب پس از مدتی ملات خشک شده در اثر حرکات ساختمان ترک برداشته و این ترکها به کاشی و سرامیک اجرا شده منتقل میگردند 

6- سرعت نصب کاشی و سرامیک با سیستم چسبی طبق تجربه موجود تقریبا چهار برابر سرعت نصب با سیستم سنتی میباشد .

7- سیستم چسبی بـه دلیل حذف نمودن استفاده از دوغـاب سیمـانی کاهش مصرف سیمان ، از جمله سیستم های کمک کننده به صرفه جوئی مصرف انرژی و حفظ محیط زیست میباشد . 

8- چسب ساختمانی با وجود افزودنی های آن دچار کاهش حجم نمی شوند و ترک نمی خورند ، اما در سیستم سنتی اینطور نیست ، کاهش حجم و ترک خوردگی باعث جدا شدگی کاشی و سرامیک و سنگ از ملات می شود . 

فلاش تانک تو کار و عملکرد آن

فلاش تانک توکار

فلاش تانک توکار به عنوان مدل جدید فلاش تانک‌های موجود در بازار شناخته می‌شود که به سبک‌های مختلفی مانند استراکچر و وال هنگ بر روی دیوار نصب می‌شوند و اصولاً هیچ فضایی اشغال نمی‌کنند. مدل‌های توکار این تجهیزات از لحاظ زیبایی و از لحاظ بهداشت نسبت به مدل‌های روکار برتر هستند و با توجه به اینکه وزن آنها در داخل دیوار قرار می‌گیرد، عملاً می‌توان اندازه‌های بزرگتری از آنها انتخاب کرد.

فلاش تانک یا اسکراچر وال هنگ

فلاش تانک یا اسکراچر وال هنگ به نوع خاصی از این تجهیزات سرویس بهداشتی اشاره دارد که بر روی دیوار نصب شده و کلیه وزن آنها توسط یک سازه فلزی حفظ می‌شود. این نوع فلاش تانک‌ها به دلیل طراحی منحصر به فرد خود، به فضای سرویس بهداشتی کمک می‌کنند و تأثیر کمتری بر روی کم کردن فضای آن دارند.

همانطور که در مورد توالت‌های دستشویی عنوان شد، تجهیزاتی که به صورت وال هنگ هستند، عملاً ارتباطی با زمین ندارند و نگهداری اصلی آنها توسط سازه حفظ می‌شود. 

فلاش تانک وال هنگ علاوه بر اینکه بر زیبایی محیط تأثیر گذار است، نظافت آن را آسان‌تر می‌کند، فضای کمتری اشغال می‌کند و نصب و تعویض آنها نیز به نسبت به سایر سرویس‌ها راحت‌تر است.

[irp posts=”11933″ name=”توالت فرنگی در دکوراسیون مدرن سرویس بهداشتی”]

فلاش تانک توکار ایرانی

فلاش تانک توکار ایرانی یک مدل دیگر از فلاش تانکهای توکار است که اخیراً وارد بازار سرویس‌های بهداشتی شده است و در مورد توالت ایرانی و توالت آسیایی به کار گرفته می‌شود. این تجهیزات همانند یک سیستم معمولی عمل می‌کنند و امکان تغییر آنها به شکل آنتی باکتریال، اتوماتیک و حتی دو مخزنه نیز وجود دارد. اگرچه نصب این تجهیزات به صورت توکار صورت می‌گیرد، اما عملاً عملکرد آنها تفاوت چندانی با سرویس‌های فرنگی ندارند و تنها نحوه نصب و لوله کشی آنها متفاوت است.

 

 

نحوه تخلیه توالت فرنگی

انواع سیستم های تخلیه در توالت های فرنگی به شرح زیر است:

۱) تخلیه ریزشی Wash-Down Flushing System

در سیستم تخلیه ریزشی، آب از طریق مجرایی از مخزن به لبه های درونی در بالای کاسه هدایت و سپس از سوراخ هایی که در فواصل مشخص تعبیه شده خارج میشود و عمل شست و شو از بالا به پایین صورت میگیرد. این سیستم اغلب در توالت های فرنگی دو تکه طراحی میشود و حجم آب مصرفی آن نسبتا بالاست.

 

تخلیه ریزشی

۲) تخلیه گردابی Vortex Flushing System

در سیستم تخلیه گردابی، آب از مجرایی از مخزن به درون بدنه نشیمن توالت هدایت و سپس وارد کاسه توالت میشود و با چرخش و گردابی که درون کاسه ایجاد میکند تخلیه صورت میگیرد.  حجم آب مصرفی و زمان تخلیه در این سیستم نسبت به سیستم های ریزشی بیشتر است اما شستشو و تخلیه و بدون صدا خواهد بود.

تخلیه گردابی

۳) تخلیه واترجت Water-Jet Flushing System

سیستم تخلیه واترجت یکی از انواع سیستم های نوین تخلیه با روش شوتینگ ریم جت (Rim-Jet) است. در این سیستم، علاوه بر آبریز های سیستم ریزشی، آب از طریق یک کانال از مخزن به سوراخی که در عمق کاسه تعبیه شده است هدایت میشود و همزمان با ریزش آب از بالای کاسه مانند سیستم ریزشی برای شستشوی کاسه جاری میشود و فشار مضاعف ایجاد شده باعث تخلیه در زمانی کوتاه تر و با حجم آب کمتر نسبت به سیستم های دیگر انجام گیرد.

۴) تخلیه توربوجت Turbo-Jet Flushing System

سیستم تخلیه توربوجت یکی دیگر از انواع سیستم های با روش شوتینگ ریم جت (Rim Jet) است. عملکرد این سیستم مانند سیستم واترجت است، با این تفاوت که به جای آبریز معمولی (مشابه سیستم ریزشی) دو کانال شستشوی ریم جت در بالای کاسه تعبیه شده است. در این سیستم عمل تخلیه همزمان با دورشویی کاسه و با استفاده از فشار آب قوی از سه کانال ریم جت (یک عدد در عمق و دو عدد در بالای کاسه) در مدت زمان کوتاه تر و با مصرف آب کمتر نسبت به تمامی سیستم های دیگر صورت میگیرد.

سرامیک پرسلان چیست؟

سرامیک پرسلانی به علت نفوذ ناپذیر بودن و فرآیند تولید ویژه و استحکام و دوام بالا از پر کاربردترین و پرطرفدارترین سرامیک های بازار است. گاهی به این نوع سرامیک های پرسلانی سنگ مصنوعی هم گفته میشود.
باز هم از لحاظ واژه شناسی واژه 
پرسلانی به گروه وسیعی از سرامیک ها گفته میشود که دمای پخت بسیار بالایی دارند . مشخصا یکی از دلایلی که در مرحله پخت این سرامیک از دمای بسیار بالا استفاده میشود ایجاد حالت شیشه ای و همینطور تخلخل کم است .
سرامیک پرسلانی به هر دو صورت لعاب دار و بدون لعاب تولید و به بازار عرضه میشوند . سرامیک پرسلانی در صورتی که بیسکوییت مورد نظر در دمای بسیار بالایی پخته میشود دیگر نیازی به لعاب کاری نیست و با تخلخل صفر سرامیک تولید شده به صورت سرامیک پرسلان بدون لعاب به بازار عرضه میشود. به طور کلی پرسلان ها در دمای 1400 درجه سانتی گراد پخته و تولید می شوند .

به منظور ایجاد سطح سرامیک درخشنده، صاف، زیبا، ضدآب، ضد مواد شیمیایی روی بیسکوییت را پس از خنک کردن با یک لایه نازک لعاب می پوشانند و سپس در کوره پخته می‌شود.

ویژگی های سرامیک پرسلانی
1.سرامیک پرسلان استحکام خمشی بالایی دارد . می توان گفت در مقایسه با سنگ های صنعتی میزان استحکام خمشی آن دو تا سه برابر است.
2.سرامیک پرسلانی در مقابل آب نفوذ ناپذیرند و جذب آب بسیار پایینی دارند . میزان جذب آنها در کمتر از 0.1 در صد است . به علت نفوذ پذیری کم در مقابل یخ زدن بسیار مقاوم هستند .
3. سرامیک پرسلان مقاومت شیمیایی بالا و مقاومت در برابر لک پذیری بالایی دارد
4. سرامیک پرسلان همینطور دارای مقاومت سایش بالا می باشدکه در نتیجه عمر بالا و درخشش زیادی دارد
5. سرامیک پرسلان دارای سختی سطحی بالایی نیز هست که این مساله منجر به عدم خراش سطحی و حفظ زیبایی آن میشود
6. ثبات رنگ در مقابل نور خورشید در سرامیک پرسلانی بالا است
7. سرامیک پرسلانی همین طور قابلیت تولید در سایز های متفاوت و طرح های بسیار متنوع را دارد
8. سرامیک پرسلان این قابلیت نصب بوسیله نصب خشک و نما و سازه های بلند مرتبه را دارد
9. سرامیک پرسلان ضد حریق بوده و مقاوم در مقابل آتش سوزی می باشد و در حرارت بالا تغییر ساختار نمی دهد.


همتراز سرامیک (گُوِه و اسپیسر) چیست؟

همتراز سرامیک 

همتراز سرامیک محصولی کارآمد و منحصر به فرد از جنس پلاستیک می باشد که در صنعت سرامیک کاری مصرف عمده ایی دارد و جایگاه خود را به خوبی در ایران پیدا کرده و دارای مزایای بسیاری می باشد. همتراز سرامیک از دو بخش کلیپس (اِسپِیسِر) همتراز و گوه همتراز تشکیل شده است که موجب همتراز شدن و همسطح شدن لبه های سرامیک پس از مصرف می شوند. همتراز سرامیک، موجب رفع بالا و پائینی لبه های سرامیک نسبت به یکدیگر شده و سطح آن را کاملا تراز می کند و کلیه ناخنک ها و ناصافیهای بین تایلهای سرامیک را از بین می برد. نکته حائز اهمیت در سرامیک کاری با استفاده از همتراز سرامیک ایجاد سطحی زیبا و یکنواخت در پایان کار خواهد شد. همتراز سرامیک علاوه بر هم سطح کردن لبه های سرامیک، اندازه بند های سرامیک را نیز نسبت به یکدیگر تنظیم می نماید.

 • کاربرد ها ی همتراز سرامیک
 • هم سطح نمودن لبه های سرامیک نسبت به یکدیگر
 • سنگ فرش نمودن کف
 • نصب پارکت و فایل های چوبی کف
 • نصب کفپوش های چوبی و بتنی
 • مزایا
 • هتراز سرامیک در کلیه سطوح عمودی و افقی قابل استفاده می باشد.
 • رفع نامنظمی سرامیک در کف و دیوار ه ها به کمک همتراز سرامیک
 • استفاده  همتراز سرامیک علاوه بر افزایش کیفیت سرامیک کاری و زیبایی دو چندان کار موجب از بین رفتن ناخنک ها یا نا صافی های بین لبه سرامیک خواهد شد. نکته حائز اهمیت این است که ناخنک های بین سرامیک ها همیشه محل مناسبی برای تجمع آب و مواد شوینده در هنگام شستشو هستند که این امر بعد از مدتی باعث ایجاد خزه و جلبک بین بند ها شده و فضای بین دو سرامیک کدرو تیره خواهد شد که این نتیجه با استفاده از همتراز سرامیک به کل رفع خواهد شد.
 • استفاده از همتراز سرامیک علاوه بر همسطح کردن لبه های سرامیک باعث ایجاد بند های منظم و زیبا می شود و بند کشی سرامیک را به مراتب راحت تر می کند. این حسن باعث می شود چنانچه پس از گذشت زمان بند ها دچار آسیب یا خوردگی شدن به راحتی قابل تراشیدن و تعمیر مجدد شوند.
 • با استفاده از همتراز سرامیک  تراز زیبایی کار دو چندان خواهد بود.
 • استفاده از همتراز سرامیک سرعت نصب یا اجرای سراتمیک کاری را به مراتب افزایش می دهد.
 • مصرف همتراز سرامیک در نصب سرامیک استفاده از تراز و چکش کاری برای همسطح کردن تایلها نسبت به یکدیگر را لغو می کند.
 • طراحی کلیپس همتراز به گونه ایی است که پایه های آن مانع چسبندگی سرامیک به ملات یا چسب سرامیک نشوند و آن نقطه از سطح را از لحاظ چسبندگی ضعیف نکنند.
 • پس از به کار بردن همتراز سرامیک مطمئن خواهید بود که سطحی تراز و هم سطح و یکنواخت به وجود آمده است.

سنگ کوارتز چیست؟

ماده اصلی تشکیل دهنده صفحات کوارتز سایلستون سیلیس میباشد(93%-96%).سیلیس جز سخت ترین و مقاوم ترین مواد طبیعی است  که درجه سختی آن 7 است (درجه سختی الماس 9 است). در واقع سنگ کوارتز سایلستون،سنگ مهندسی نامیده میشود.
از اینرو , ویژگی سیلیس به صفجه منتقل شده و باعث میشود سنگ کوارتز سایلستون مقاومت بالایی در برابر  سائیدگی و ضربه  داشته باشد.
در سنگ کوارتز به علت فاقد بودن هر گونه خلل و فرج  , هیچ گونه رشد باکتری و میکروب را نخواهیم داشت بدین دلیل،صفحات کوارتز سایلستون را آنتی باکتریال می نامند.
وزن کم و مقاومت بالای کوارتز سایلستون از دیگر مزایای این صفحات است. در صورت استفاده از ذرات شیشه , آئینه , سنگ های زینتی و صدف در سنگ کوارتز می توان زیبایی و جذابیت خاصی به آنها داد و به سادگی در مکان های مختلف با طراحی های خاص از سنگ کوارتز سایلستون استفاده نمود.

 

سنگ کوارتز سایلستون اسپانیایی و در کارخانه کزنتینو تولید میشود.

ابعاد کوارتز سایلستون 300*140 و 320*168 و ضخامت سنگ سایلستون 12 و20 میلیمتر است.
سایلستون دارای طرح های مدرن و کلاسیک است که برای تمامی دیزاین ها مناسب میباشد.


سنگ کوارتز به دلیل آنتی باکتریال بودن متریال بسیار مناسبی در محیط های بهداشتی نظیر بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و کلینیک های درمانی میباشد. علاوه بر این سایلستون بدلیل خاصیت ضد خش آن جز بهترین گزینه ها برای صفحه روی کابینت است.

علاوه بر تمام این مزایا کوارتز سایلستون مقاومت بالایی در برابر حرارت را دارد و در کنار شومینه و وسایل گرمایشی بدون هیچ گونه تغییری در شکل ظاهری قابل استفاه میباشد.

تمامی ابزار های کلاسیک برای سنگ کوارتز سایلستون نیز قابل اجرا میباشد.

دكتون چیست؟

سنگ دکتون محصولی اسپانیایی Cosentino است که با نام  دکتون (Dekton) وارد شده است.
سنگ دکتون سنگ ساختمانی مدرنی است که مورد استقبال اکثر مردم دنیا قرار گرفته است.
این سنگ متشکل از  که از کریستال کوارتز ، پُرسلان و شیشه  با درجه ی سختی بسیار زیادی می باشد. اين صفحات سنگي فوق فشردهدر زير ٢٥٠٠٠ تن فشار و ١٢٠٠ درجه سانتيگراد دما به وجود مي آيند.

ویژگی های سنگ دکتون:
دکتون دارای مقاومت بسیار بالایی است و  در برابر فشار، خراشیدگی، متریال بسیار مناسبی میباشد از این رو برای  محیط های پر رفت و آمد مناسب می باشد.
ضد آب و آنتی باکتریال بوده  و امکان رشد باکتری ها و میکروب ها بر روی آن از بین می رود.
ضد خش با مقاومت در مقابل اسیدها و سایر آلاینده های محیطی
ضد لک و مقاومت در برابر حرارت و آتش
مقاومت در برابر سرما و یخ زدگی
آنتی باکتریال و بهداشتی بودن
تنوع بالای طرح و رنگ
از سنگ دکتون میتوان در آشپزخانه،حمام ،کف،دیوار،شومینه و سرویس بهداشتی استفاده نمود.
به دلیل ضد خش بودن سنگ دکتون میتوان از دکتون بر روش صفحه رویه آشپزخانه نیز استفاده نمود.
و بدلیل آنتی باکتریال بودن متریال مناسبی برای آشپزخانه  و رستوران میباشد.

سنگ دکتون بدلیل ضد آب بودن در حمام و سرویس ها بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرد.